Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
upgrade do ostc mk2
Autor Wiadomość
śruba Płeć:Mężczyzna

PostWysłany: 30-06-2011, 18:16   upgrade do ostc mk2 Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Czy jest ktoś w stanie opisać krok po kroku jak przeprowadzić upgrade firmware-u w ostc mk2. Mam obecnie wersję V1.70 a chciałbym wgrać najnowszą.

Pozdrawiam
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Numer Gadu-Gadu
6631878

Radosław Machała Płeć:Mężczyzna
GUE T2/AdvTmx TDI

Stopień nurkowy: jest
Ilość nurkowań rocznie: 150
Stopień instruktorski: jest
Ubezpieczenie: DAN/Pro Gold
Oznaczenie stage: RGM
PostWysłany: 30-06-2011, 19:00   Re: upgrade do ostc mk2 Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

śruba napisał/a:
Czy jest ktoś w stanie opisać krok po kroku jak przeprowadzić upgrade firmware-u w ostc mk2. Mam obecnie wersję V1.70 a chciałbym wgrać najnowszą.

Pozdrawiam

Nie zmieniaj tej wersji, jest stabilna miałem wersje 1.80 i okazało sie ze ma błędy, stad tak szybkie wyjście 1.90. Wersja 1.90 (zrobiłem z nią pare nurkowan) ma pare niedoskonałości związanych z szybkim resetem średniej głębokości i stopera które to pojawiły sie w wersji 1.80. Jeśli nie masz jakichś specjalnych preferencji to pozostan przy 1.70. Wykonujemy z zespołem długie i głębokie nurkowania na tmx, traktuje ten komputer jako alternatywę gdyby zawiódł mój główny (głowa) pływam na RD i różnice przy GF 20/85 dochodzą do 5 min. ( komp puszcza wcześniej).

Pozdr. RadekM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

slawek Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: CACIB
PostWysłany: 30-06-2011, 22:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Różnica pomiędzy 1.7 a 1.9 jest bardzo duża różnica i na pewno warto.

Mniej więcej to wygląda tak że: Musisz mieć gadającego Jdiveloga z mk.2, w odpowiedniej zakładce jdiveloga wybierasz plik jaki ma być wgrany do kompa czyli odpowidni hex oraz port na jakim gadają, klikasz write flash i w tym momencie musisz w menu mk.2 zrobić reboot mk.2, po restarcie zaczyna się wgrywać soft, cierpliwie czekaj kilka minut!!!.
I już.
Powrót do góry

Klaudiusz Cichoński Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: GUE Tech2/TDI AdvTMX
Ilość nurkowań rocznie: 150
Ubezpieczenie: DAN PRO SLVR
PostWysłany: 02-07-2011, 18:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

slawek napisał/a:
Różnica pomiędzy 1.7 a 1.9 jest bardzo duża różnica i na pewno warto.

Hej,

Wnioskuję, że pływasz z wersją 1.90? Możesz powiedzieć jakie to różnice? Po upgradzie z 1.70 do 1.80 baaaardzo szybko wróciłem do poprzedniej (1.70) bo stwierdziłem, że komputer nie ma kilku funkcji, które miał wcześniej. Na przykład żeby zresetować stoper czy średnią głębokość trzeba się było przebijać przez menu a wcześniej działało to na 1 kliknięcie.

Jeśli nurkujesz na 1.90 podpowiedz proszę jak to wygląda.

Z góry dzięki Wink

Klaudiusz
Powrót do góry

Numer Gadu-Gadu
4464917

PostWysłany: 02-07-2011, 19:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Naprawdę trudno mi odpowiedzieć, bo cały czas się zmieniło, a ja ładuje sobie też bety.

Np. bardzo rozbudował się wewnętrzny logbook, symulator potrafi teraz liczyć ile potrzebować będziesz gazu na zadany plan, czas nurkowania może być teraz podawany w sekundach.
Co do resetowania średniej to nie odpowiem bo ja tego nie używam, więc nie wiem jak to obecnie wygląda.
Załaduj i zobacz, ja jestem zadowolony że soft się cały czas rozwija, zgodnie z sugestiami użytkowników.
Powrót do góry

Piotrek Ginter Płeć:Mężczyzna
kangur

Stopień nurkowy: CCR TMX
Ilość nurkowań rocznie: 120
Stopień instruktorski: TDI-SDI #15068
Oznaczenie stage: PKG
PostWysłany: 02-07-2011, 22:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

slawek napisał/a:
czas nurkowania może być teraz podawany w sekundach.

Zawsze była taka opcja wlaczana poprzez CF.
Wersja 1.7 oczywicie ja tez posiada.

Niestety ja tez mam wrazenie, ze kolejne wersje tylko komplikuja korzystanie z kompa. Zamiast prostego menu pojawia sie menu z glebszymi drzewami dojscia do konkretnej opcji. Resetowanie czasu stopera jednym kliknieciem jest dla mnie podstawowa funkcja, ktora uzywam pod woda. Nowe wersje powyzej 1.7 ta mozliwosc zabraly.
Za to maja faktycznie fajniejszy symulator, kolorowe ikony "butelek" z napisami Nitrox i Trimix itp - w moim przypadku rzeczy kompletnie nieuzyteczne.
Ale jak kto lubi ... moze ja staroswiecki jestem i wodotryski mnie nie urzekaja Wink

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Korku Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: PADI+CMAS+TDI+NAUI
PostWysłany: 13-03-2017, 12:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z szanownych kolegów posiada wersję softu 1.9? Na stronie producenta jest niedostępna. Kolega się zapomniał z aktualizacją i żeby zrobić najnowszy update trzeba przejść przez wersję 1.9. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.
Powrót do góry

PostWysłany: 13-03-2017, 18:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wrzucam na jakiś czas na dropboxa.
https://www.dropbox.com/s/uplc2y04gnxs3y4/mk2_v190_stable.hex?dl=0
Powrót do góry

Korku Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: PADI+CMAS+TDI+NAUI
PostWysłany: 13-03-2017, 20:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki Sławek!
Powrót do góry

bastekpred Płeć:Mężczyzna
Sebastian Prędki

Stopień nurkowy: TMX, FULL CAVE; CCR
Ilość nurkowań rocznie: 100
Oznaczenie stage: SEBA
PostWysłany: 27-08-2017, 21:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cześć

Mam odwieczny problem z kopiowaniem logbooka z OSTC mk2. Dokładniej to zabrakło mi cierpliwości i nigdy przez to nie przebrnąłem. Jakie programy polecacie do tego celu?

gorcio Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: Adv TMX
PostWysłany: 28-08-2017, 20:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

bastekpred napisał/a:
Cześć

Mam odwieczny problem z kopiowaniem logbooka z OSTC mk2. Dokładniej to zabrakło mi cierpliwości i nigdy przez to nie przebrnąłem. Jakie programy polecacie do tego celu?

DivingLog. Platny ale calkiem przyjemny. Uzywalem z OSTC Mk. II, teraz z jego nastepca.
Powrót do góry

Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski

Stopień nurkowy: EAN,Rescue,DEEP
Ilość nurkowań rocznie: 1
Oznaczenie stage: PTJA
PostWysłany: 28-08-2017, 21:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

https://subsurface-divelog.org/pl/documentation/supported-dive-computers/ - też ma OSTC na liście

Powrót do góry

bastekpred Płeć:Mężczyzna
Sebastian Prędki

Stopień nurkowy: TMX, FULL CAVE; CCR
Ilość nurkowań rocznie: 100
Oznaczenie stage: SEBA
PostWysłany: 03-09-2017, 12:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dzięki. Wypróbuję.

Odpowiedz do tematu