Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Na początku drogi twinowej
Autor Wiadomość
Monika Płeć:Kobieta

Stopień nurkowy: T1, Full Cave
Ubezpieczenie: DAN/SPTGLD
Oznaczenie stage: SUS
Pomogła: 12 razy
PostWysłany: 21-09-2014, 14:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Adam Jaworski napisał/a:
No dobra, 2x7 czy 2x12 zgoda. A co z twinem o większej średnicy butli, założonym na jakiegoś barczystego chłopa?

Ale ciągle jesteśmy w dziale dla początkujących i rozmawiamy o konfiguracji pierwszego twina? Wink

Poza tym zgoda Smile

Ryś Strzelecki napisał/a:
serwisant ustawił separator w optymalnej do moich warunków fizycznych pozycji

To pewnie warto powiedzieć jeszcze to, że można mieć łącznik skonfigurowany tak, żeby separator był ruchomy i samemu ustawić odpowiednie położenie Smile

Nie bywam usatysfakcjonowana rozumieniem czegokolwiek, ponieważ wiem, że moja zdolność pojmowania może być jedynie nieskończenie małym ułamkiem tego, co chciałabym zrozumieć. (Ada Lovelace; 1815-1852)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski

Stopień nurkowy: EAN,Rescue,DEEP
Ilość nurkowań rocznie: 1
Oznaczenie stage: PTJA
PostWysłany: 21-09-2014, 14:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Monika napisał/a:
serwisant ustawił separator w optymalnej do moich warunków fizycznych pozycji

To pewnie warto powiedzieć jeszcze to, że można mieć łącznik skonfigurowany tak, żeby separator był ruchomy i samemu ustawić odpowiednie położenie Smile

jeśli się nie mylę, to (przynajmniej w moim separatorze SOS) regulacja jest bardzo prosta: odkręcić dwie nakrętki kontrujące, ustawić separator, dokręcić nakrętki. Wystarczy odpowiedni klucz (u mnie bodajże 22).

Może to się przyda: http://www.technikanurkowania.pl/forum/viewtopic.php?t=154

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox

Stopień nurkowy: P2, Deep, GUE FT
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
PostWysłany: 21-09-2014, 15:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ale serwisant wejdzie z Toba do wody??? Smile
Powrót do góry

Marcin Tracz Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: Tech Diver IANTD
Oznaczenie stage: MTR
PostWysłany: 21-09-2014, 21:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ale czy jest potrzeba opróżnienia flaszek? Czy nie istnieje ryzyko "wyplucia" o'ringów na wierzch lub ich uszkodzenia przy kręceniu separatorem przy pełnych flaszkach?
Wojtek wiesz coś o tym?

Art. 54. Konstytucji RP
"1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."
Powrót do góry

Numer Gadu-Gadu
nie+używam

Ryś Strzelecki Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: P1, EAN
Ilość nurkowań rocznie: 30
PostWysłany: 21-09-2014, 21:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Monika napisał/a:

Pomijając całą litanie którą mógłbym w tym momencie napisać o moim twinie którego właśnie odebrałem to ... zauważyłem że mogę regulować separator rękoma po odkręceniu dwóch śrub ( palcami ) ale muszę użyć siły żeby przestawić separator ( rękoma ). Oczywiście po tym jak zobaczyłem na własne oczy że można to robić paluszkami nie zamierzałem tego powtarzać. Więc moje pytanie brzmi jak to jest z tą regulacją ?

Jarek Andrzejewski napisał/a:
jeśli się nie mylę, to (przynajmniej w moim separatorze SOS) regulacja jest bardzo prosta: odkręcić dwie nakrętki kontrujące, ustawić separator, dokręcić nakrętki. Wystarczy odpowiedni klucz (u mnie bodajże 22).

j.w Smile

Adam Jaworski napisał/a:
Ale serwisant wejdzie z Toba do wody??? Smile

Masz racje najlepiej samemu zająć się serwisowaniem tylko że trzeba mieć w tym temacie pojęcie bo ceną za błąd może być rozstanie ...
Powrót do góry

Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie

Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: Instr. Mentor GUE
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
PostWysłany: 21-09-2014, 21:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Marcin Tracz napisał/a:
Wojtek wiesz coś o tym?
Owszem. Kręcenie separatorem pod ciśnieniem nie jest najlepszym pomysłem jeżeli nie wiemy jak skręcony jest zestaw.
Najbezpieczniej zrobić to przy jak najniższym ciśnieniu. Separator powinien mieć pewien luz, czyli dawać się przemieszczać w przód/tył w niewielkim zakresie pomimo ciśnienia.
Ten luz jest w pewnym określonym przy skręcaniu twina miejscu ( w przypadkowo skręconym zestawie bywa, że luz pojawia się po odwróceniu gałki separatora w dół) .

Łatwość poruszania separatorem jest bezpośrednio związana z doborem obejm (nie wszystkie obejmy przeznaczone do twina 2x12 są idealne do takiego twina).

Serwisant może tak skręcić całość, że separator będzie pracował luźno w konkretnym miejscu.

Wojtek

Site Admin

PostWysłany: 21-09-2014, 22:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ryś, tak jeszcze myślę, że możesz, a w zasadzie powinieneś załatwić sprawę w prosty sposób: poproś serwisanta, żeby separator miał luz w konkretnym miejscu - czyli np. od pionu w tył.
Druga sprawa to łatwość kręcenia gałkami pod ciśnieniem - ma być prosto.
Sprawa nie musi Cię interesować od środka Smile .

PostWysłany: 21-09-2014, 22:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
Ryś, tak jeszcze myślę, że możesz, a w zasadzie powinieneś załatwić sprawę w prosty sposób: poproś serwisanta, żeby separator miał luz w konkretnym miejscu - czyli np. od pionu w tył.
Druga sprawa to łatwość kręcenia gałkami pod ciśnieniem - ma być prosto.
Sprawa nie musi Cię interesować od środka Smile .

Z informacji jakie od niego dostałem to on sam nie wiedział czemu tak się dzieje ... Shocked
Powrót do góry

Site Admin

PostWysłany: 21-09-2014, 22:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

on sam nie wiedział czemu tak się dzieje
Czasem tak się dzieje.
Z pozoru prosty serwis zaczyna być trudniejszy, kiedy skupimy się na detalach (w wolnej chwili zerknij do tego tematu )
Jeżeli to w czymś może pomóc, to chętnie pomogę Twojemu serwisantowi w ustaleniu przyczyny - możesz mu śmiało podać jakiś kontakt do mnie.

PostWysłany: 21-09-2014, 22:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
on sam nie wiedział czemu tak się dzieje
Czasem tak się dzieje.
Z pozoru prosty serwis zaczyna być trudniejszy, kiedy skupimy się na detalach (w wolnej chwili zerknij do tego tematu )
Jeżeli to w czymś może pomóc, to chętnie pomogę Twojemu serwisantowi w ustaleniu przyczyny - możesz mu śmiało podać jakiś kontakt do mnie.

Mógłbym oczywiście tylko czemu miałbym poprzeć jego interes skoro się na jego usługach zawiodłem ?
Powrót do góry

Site Admin

PostWysłany: 21-09-2014, 22:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mógłbym oczywiście tylko czemu miałbym poprzeć jego interes skoro się na jego usługach zawiodłem ?
Z mojego punktu widzenia mógłby się czegoś nowego dowiedzieć, poprawić to co Ci zrobił, a kolejnym klientom serwisować na poziomie wyższym Smile .

Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox

Stopień nurkowy: P2, Deep, GUE FT
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
PostWysłany: 22-09-2014, 09:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Marcin Tracz napisał/a:
Czy nie istnieje ryzyko "wyplucia" o'ringów na wierzch lub ich uszkodzenia przy kręceniu separatorem przy pełnych flaszkach?

Napiszę Ci tak - mam za krotki bagażnik w aucie, twin się mieści ale tylko wtedy, kiedy ma przekręcony separator o jakieś 90 stopni względem jego oryginalnego położenia (w drugą stronę byłoby bliżej, ale tam akurat kończy się obszar luzu). Od ostatniego serwisu (manifold Halcyon), zrobiłem już ok. 60 cykli mniej więcej takich:

- załadunek w domu do bagażnika, przywiezienie do bazy, wyjęcie zestawu, nabicie do 220
- przekręcenie separatora na czas transportu
- załadunek do bagażnika, transport na nurkowisko, wyjęcie z bagażnika
- przekręcenie separatora do pozycji normalnej na czas nurkowania
- nurkowanie
- przekręcenie separatora na czas transportu
- załadunek do bagażnika i do domu

Jak w tym roku po legalizacji flaszek zrobimy u Wojtka serwis, chętnie wkleję na forum zdjęcie o-ringów, które będą pewnie po ok. 140 obrotach w obie strony pod pełnym ciśnieniem i kolejnych 70 pod ciśnieniem ok. 40-70 bar. Zobaczymy, co z tego wyniknie. Na razie całość trzyma się (mam nadzieję) dobrze.

Wiem, że praktyka jest zła, ale inaczej niestety nie chce mi się wszystko mieścić do bagażnika.
Powrót do góry

Piotr Głoskowski Płeć:Mężczyzna
UGoL Underwater Group of Lodz

Stopień nurkowy: nTMX, Cave, GUE FT
PostWysłany: 22-09-2014, 09:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Adam Jaworski napisał/a:
niestety nie chce mi się wszystko mieścić do bagażnika

Adam, cały czas mam do sprzedania pickupa Smile

O tym jak skręcić twina aby uzyskać luz na separatorze napisałem w nowym temacie gdzie przeniosłem pytanie Jarka. Zapraszam do lektury.
Wojtek
Powrót do góry

PostWysłany: 22-09-2014, 19:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Musiałem wziąć sprawy w swoje ręce i poszło łatwiej niż się spodziewałem Very Happy
Takie ustawienie pójdzie na pierwszy rzut :

Niżej położona obejma skręcona jest na maxa i przylega do obydwu butli na całej swojej długości. Przy jej skręcaniu poruszałem separatorem aby się nie zablokował i jak już ciężko chodził dokręcałem tą wyżej

Wyżej położona skręcana była tak żeby była możliwość ruszania separatorem i w tej pozycji jest to jeszcze możliwe. Na łączeniu obejm widać że odchodzi od butli. Nie rusza się ale nie wiem czy to może tak zostać

Całość tworzy "V" otwierającą się ku górze. Manifold porusza się ciężko ale to kwestia poluzowania górnej obejmy i będzie można poruszać palcami. Prosiłbym jednak o fachową opinię
Powrót do góry

Site Admin

PostWysłany: 22-09-2014, 23:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Prosiłbym jednak o fachową opinię
Bardzo proszę: oddaj twina do serwisanta.

Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu