Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Na początku drogi twinowej
Autor Wiadomość
Dawid Żebrowski Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: OWD
PostWysłany: 28-08-2017, 13:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witam
Jestem po pierwszych nurkach i testach z twinem. Po dwóch zejściach pod wodę wyciągnąłem następujące wnioski :
Po pierwsze zestaw dwubutlowy nie jest taki straszny jak myślałem.Wagowo bardzo podobnie do tego co wcześniej używałem a mam wrażenie ze leży lepiej na plecach bo na brzegu podczas chodzenia nie giba się tak na boki jak duża 15stka. Oczywiście sytuacja jest taka sama pod woda 😂

Po drugie nie udało mi sie wrzucić całego balastu do kieszeni balastowych. O ile przy pełnych butlach i dość krótkim pasie krocznym jako tako to wyglądało i trym był dość poprawny o tyle przy 80atm zaczynały się dość duże kłopoty i podwodny świat oglądałem głową w dół.
Lecz po dołożeniu w jak najniższym położeniu pożyczonego 2kg v-weighta wszystko fajnie wróciło do normy.

Po trzecie żadne wyściółki nie są potrzebne. Musiałem usunąć wyściółkę na płytę oraz na ramiona które posiadałem w spadku po skrzydle do singla ze względu na to by odkręcanie płyty i worka było łatwiejsze. I nie widzę żadnej różnicy w komforcie ani w wodzie jak i na lądzie...

Po czwarte zawsze lepiej mieć więcej powietrza niż mniej 😀W końcu mogłem pobyć pod wodą dłużej niż godzinę co sprawiło mi wielka frajdę. A co najważniejsze mój partner nurkowy w końcu nie był stratny nie musiał przedwcześnie kończyć nurka ze względu na moje ograniczenie z powietrzem. Pięknie jest patrzeć jak minuty pod woda mijają a wskazówka od manometru opada bardzo wolno tak inaczej niż zwykle Wink
Pozdrawiam salut
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Numer Gadu-Gadu
3196162

Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski

Stopień nurkowy: EAN,Rescue,DEEP
Ilość nurkowań rocznie: 1
Oznaczenie stage: PTJA
PostWysłany: 28-08-2017, 13:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jeśli wraz z ze zmniejszaniem się wagi gazu wyraźnie odczuwasz zmianę trymu, to może oznaczać, że środek siły wyporu od worka i ciężaru butli nie są blisko siebie.

Tu masz ładnie i z obrazkami: http://www.balastnurkowy.cba.pl/podstawwywa.htm

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Dawid Żebrowski Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: OWD
PostWysłany: 28-08-2017, 14:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki za to opracowanie napewno przestudiuje to dokładnie i mam nadzieje wyciągnę wnioski Wink
Najlepsza opcja byłyby jakieś konkretne warsztaty w celu dobrego wytwarzania sie .Możecie polecić kogoś w zachodniopomorski lub lubuskim ?
Powrót do góry

Numer Gadu-Gadu
3196162

Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski

Stopień nurkowy: EAN,Rescue,DEEP
Ilość nurkowań rocznie: 1
Oznaczenie stage: PTJA
PostWysłany: 28-08-2017, 14:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, czy Włodek (autor tej strony, do której link podałem) jeszcze szkoli, ale mogę go polecić.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox

Stopień nurkowy: P2, Deep, GUE FT
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
PostWysłany: 28-08-2017, 14:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Zachodniopomorskie to Bogen (prowadzi forum Technika Nurkowania), znajdziesz łatwo.
Powrót do góry

Strona 4 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Odpowiedz do tematu