Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Ustne napełnianie bojki Tecline / Halcyon 180cm
Autor Wiadomość
Marcin Gajewski Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: P2
PostWysłany: 30-07-2017, 17:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wracam do tematu - nie z powodu pieniactwa ale jako, że stałem się posiadaczem boi zamkniętej z zaworem.
Boja została wyprodukowana przez firmę "x" i na pierwszy rzut oka wydaje się solidną konstrukcją a nawet praktyczną. Jednak zawory w tej boi....no nie wiem.
Zacznijmy od dodawczego. Końcówka zaworu jest metalowa. Z punktu widzenia wytrzymałości może jest ok choć w połączniu z plastykową obudową - nie wiem czy o to chodziło. Końcówka wykonana z metalu - tak na "dzień dobry" wyklucza użycie ust do dmuchnięcia tej boi - bo gdy woda ma 4 stopnie - to się nie uda. Kolejna rzecz: sprężyna, ja na prawdę nie rozumiem co producenci chcą osiągnąć? Sprężyna stawia bardzo duży opór a co ciekawe największy opór stawia w początkowej fazie ugięcia. Jakby tego było mało ta pancerna konstrukcja jest zabezpieczona plastykową nakrętką po odkręceniu, której powinno się (w miarę normalnie) dostać do wnętrza zaworu - ale nie jest tak. Nakrętkę możesz sobie odkręcić a do zaworu i tak się nie dostaniesz. To po co jest nakrętka? Ja wiem, że każdy ma indywidualne przyzwyczajenie stąd postanowiłem rozebrać ten zawór i zmniejszyć napięcie sprężyny poprzez jej przycięcie tak aby była dostosowana do moich potrzeb - mając pełną świadomość utraty gwarancji i wszelkich praw mi jako kupującemu ten badziew przysługujących.
Zawór upustowy:
No tu też jest dobrze. Po wielu próbach jakoś udało mi się cokolwiek wdmuchnąć do tej bojki - ustami rzecz jasna, a w łodzi mamy ze 35 stopni w cieniu, i całe szczęcie bo jakbym był pod wodą to to tej boi na pewno bym nie dmuchnął.
Sprawdzam zawór upustowy i co - no nie da się wypuścić gazu z bojki poprzez jej zgniatanie - jak nie pociągniesz za sznureczek to prędzej pęknie niż odpuści.
Czy ktoś wie o co chodzi?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Monika Płeć:Kobieta

Stopień nurkowy: T1, Full Cave
Ubezpieczenie: DAN/SPTGLD
Oznaczenie stage: SUS
Pomogła: 12 razy
PostWysłany: 30-07-2017, 19:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Końcówka wykonana z metalu - tak na "dzień dobry" wyklucza użycie ust do dmuchnięcia tej boi - bo gdy woda ma 4 stopnie - to się nie uda.

Następnym razem spróbuj uszczelnić usta zwiniętą w pięść dłonia, w której trzymasz króciec, zamiast samymi ustami.

Nie bywam usatysfakcjonowana rozumieniem czegokolwiek, ponieważ wiem, że moja zdolność pojmowania może być jedynie nieskończenie małym ułamkiem tego, co chciałabym zrozumieć. (Ada Lovelace; 1815-1852)
Powrót do góry

Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox

Stopień nurkowy: P2, Deep, GUE FT
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
PostWysłany: 30-07-2017, 19:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Łapiesz ustami końcówkę, ale nie za metalowy króciec, tylko znacznie dalej (to jest bliżej bojki - takie "deep throat mode"), wtedy wszystko się nawet w zimnej wodzie dmucha.
Powrót do góry

PostWysłany: 30-07-2017, 21:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Adam Jaworski napisał/a:
wtedy wszystko się nawet w zimnej wodzie dmucha

he,he obaj wiemy, że w zimnej wodzie to nawet kaczorowi nie ... ale dzięki Mr. Green

Monika napisał/a:
Następnym razem spróbuj uszczelnić usta zwiniętą w pięść dłonia, w której trzymasz króciec, zamiast samymi ustami

Monia, pomyślę nad tym choć dalej jestem sceptyczy. Do najbliższego nurka tydzień - może coś wydumam albo odżałuję kasę wydaną na boję i po prostu spróbuję.

Ogólnie chodzi mi o to, że wszyscy producenci korzystają z tych samych podzespołów. Przestało mieć znaczenie jaka firma zrobiła dany sprzęt. Cena zależy od marki a jak jedni sprzedają badziew to należy się spodziewać, że pozostali też Sad
Powrót do góry

piotrkw Płeć:Mężczyzna

PostWysłany: 31-07-2017, 10:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Marcin Gajewski napisał/a:
Sprawdzam zawór upustowy i co - no nie da się wypuścić gazu z bojki poprzez jej zgniatanie - jak nie pociągniesz za sznureczek to prędzej pęknie niż odpuści.

??? To dobrze , dlaczego miałby gaz wylatywać zginając , zgniatając bojkę ?? Było by to niewskazane . W moich trzech różnych producentów w każdej muszę pociągnąć i przytrzymać otwarty zawór i dopiero wtedy zwijać . Nie jest to specjalnie przeszkadzające .. Wink
Powrót do góry

PostWysłany: 31-07-2017, 18:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Pisząc o "upustowym" miałem na myśli "spłuczkę". Taki sam jak w skrzydle.
Powrót do góry

Monika Płeć:Kobieta

Stopień nurkowy: T1, Full Cave
Ubezpieczenie: DAN/SPTGLD
Oznaczenie stage: SUS
Pomogła: 12 razy
PostWysłany: 31-07-2017, 22:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Marcin Gajewski napisał/a:
miałem na myśli "spłuczkę".

Piotr też Smile

Nie bywam usatysfakcjonowana rozumieniem czegokolwiek, ponieważ wiem, że moja zdolność pojmowania może być jedynie nieskończenie małym ułamkiem tego, co chciałabym zrozumieć. (Ada Lovelace; 1815-1852)
Powrót do góry

Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu