Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Jakie rękawice do suchego skafandra
Autor Wiadomość
Jarek Gębski Płeć:Mężczyzna
Delikwent

Stopień nurkowy: Rescue,SS,EAN,Deep
PostWysłany: 06-06-2017, 09:47   Jakie rękawice do suchego skafandra Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim chodzi mi o rękawice a nie system pierścieni.

Pływam w CheckUp-ach. Pierścienie są OK ale mam problem z samymi rękawicami. Oryginalne dołączone do CheckUp są szorstkie z zewnątrz (co mi pasuje) ale gładkie gumowe od środka. Przy wkładaniu dłoni w suchej rękawicy docieplającej nie ma problemu. Schody zaczynają się jeśli rękawica jest wilgotna (chociażby od potu). Po prostu ciężko się nakładają rękawice gumowe.

Dodatkowo używam w zimie przy niskiej temperaturze docieplenia z Thinsulate które wewnętrzną stronę dłoni pokryte są materiałem gumo podobnym co podobnie jak wilgoć utrudnia zakładania rękawic zewnętrznych.
Sprawę poniekąd rozwiązuje talk ale jak się dłoń spoci to zamienia się w niefajną papkę.
Zastanawiam się nad rękawicami Showa typ 620. Są one wykończone od środka dzianiną. Nie wiem czy polepsza ona wkładanie rękawic. Nie bardzo mi pasuje kolor pomarańczowy. Podobne wykończenie mają 660 EDS. Są czarne ale nie znam ich za bardzo czy się nadają. Jakieś pomysły?

Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski

Stopień nurkowy: EAN,Rescue,DEEP
Ilość nurkowań rocznie: 1
Oznaczenie stage: PTJA
PostWysłany: 06-06-2017, 10:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Checkupy są chyba najtrwalsze, ja nie słyszałem dotąd narzekań ich użytkowników.

Ja na razie pływam w takich: http://www.procurator.pl/produkt.71f2.6ab1dc
Choć niewiele cieńsze od showa 660 (2,5mm vs 3mm), to znacznie bardziej miękkie i z lepszą, szorstką powierzchnią na części "chwytnej" (w nadgarstku są gładkie). Od środka bawełna.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Andrzej Piekarski Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: ADV NX F.Cave Fundy
Ilość nurkowań rocznie: 50
Ubezpieczenie: DAN Sport Silver
Oznaczenie stage: Andy
PostWysłany: 06-06-2017, 10:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jarek Gębski napisał/a:
Pływam w CheckUp-ach. Pierścienie są OK ale mam problem z samymi rękawicami. Oryginalne dołączone do CheckUp są szorstkie z zewnątrz (co mi pasuje) ale gładkie gumowe od środka. Przy wkładaniu dłoni w suchej rękawicy docieplającej nie ma problemu. Schody zaczynają się jeśli rękawica jest wilgotna (chociażby od potu). Po prostu ciężko się nakładają rękawice gumowe.

w oryginalne rękawice nawet wilgotne rękawice docieplające wkładałem bez problemu, więc zastanowiłbym się nad kwestia doboru rozmiaru.
przed nurkiem zakładasz suche , po nurku odkręcasz na lewą i suszysz i znowu zakładasz suche. Z docieplającymi taka sama opcja. jak nie wysuszysz to trudno oczekiwać komfortu
W mojej opinii nie ma lepszych rękawic zewnętrznych niż oryginalne CheckUpy ( Santi robi takie same)

wszystkie rękawice z włóknina( Showa itp) również będą wilgotne a schną dużo dłużej niż te gładkie.

Mrożek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Wciórka Płeć:Mężczyzna
wieczny

Stopień nurkowy: tmx, cave
Ubezpieczenie: nfz ;)
PostWysłany: 06-06-2017, 11:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

u mnie tak samo, mokre nie mokre, wkładałem rękawice bez problemu, dużo gorzej w showach
Powrót do góry

Marcin Tracz Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: Tech Diver IANTD
Oznaczenie stage: MTR
PostWysłany: 06-06-2017, 18:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio przesiadłem się na rękawice Ludwik nakrapiane gumą i dodatkowo z wyściółką bawełnianą. Są dużo bardziej miękkie, niż Showa i mają lepszy chwyt. Ale w Showa tez się spoko nurkowało- tylko sztywne są w zimnej wodzie Confused

Art. 54. Konstytucji RP
"1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."
Powrót do góry

Numer Gadu-Gadu
nie+używam

Darek Grabowski Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: Adv ean
PostWysłany: 06-06-2017, 21:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jarek Andrzejewski napisał/a:

Ja na razie pływam w takich: http://www.procurator.pl/produkt.71f2.6ab1dc
Choć niewiele cieńsze od showa 660 (2,5mm vs 3mm), to znacznie bardziej miękkie i z lepszą, szorstką powierzchnią na części "chwytnej" (w nadgarstku są gładkie). Od środka bawełna.

Są faktycznie cieńsze od showa 660? Porównywałeś w dotyku? Showa wszędzie podają grubość 1,3mm a tutaj 2,5mm.
Jak rozmiarówka - jest porównywalna do showa 660? Zamówił bym sobie na próbę ale raczej internetowo więc przyda mi się takie info.
Powrót do góry

Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski

Stopień nurkowy: EAN,Rescue,DEEP
Ilość nurkowań rocznie: 1
Oznaczenie stage: PTJA
PostWysłany: 06-06-2017, 22:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mierzyłem suwmiarką podwójną warstwę. 1,3 może mieć pojedyncza.
Rozmiar największych podobny (takie mam), ale astroflexy mają ciaśniejszy nadgarstek.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Jakub Adamczak Płeć:Mężczyzna
Kuba

Stopień nurkowy: AOWD, Adv EANx, Deep
Oznaczenie stage: KUBA
PostWysłany: 06-06-2017, 23:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Rękawice, które dostałem z Checkupami, rozleciały się dość szybko. Może miałem jakąś starą, felerną partię albo coś? scratch Ubierało się je też trudniej niż Showy.
Same pierścienie natomiast sobie chwalę. Smile
Powrót do góry

Grzegorz Daleszyński Płeć:Mężczyzna
George

Stopień nurkowy: KDP CMAS P2
Ilość nurkowań rocznie: 70
Ubezpieczenie: DAN Sport Silver
PostWysłany: 07-06-2017, 18:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jak pamiętam oryginały do check'up zakładało się i zdejmowało bezproblemowo. Dla mnie przeszkodą był dość duży rozmiar co przy obciśnięciu tworzyło fałdy na końcach palców. Strasznie utrudniało mi to chwytanie. Zmieniłem na SHOWA 720 kiedy check'upowskie zaczęły się kleić(około 2 lat po zakupie). 720 są cieńsze od 660 i mają inny, bardziej dopasowany krój. Dla mnie są świetne, leżą idealnie, choć trudniej się je zakłada(sprawka wewnętrznego materiału zwiększającego tarcie).
Powrót do góry

Jarek Gębski Płeć:Mężczyzna
Delikwent

Stopień nurkowy: Rescue,SS,EAN,Deep
PostWysłany: 08-06-2017, 21:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Andrzej Piekarski napisał/a:

przed nurkiem zakładasz suche , po nurku odkręcasz na lewą i suszysz i znowu zakładasz suche. Z docieplającymi taka sama opcja. jak nie wysuszysz to trudno oczekiwać komfortu

Wszystko OK jak masz czas i warunki pomiędzy nurkowaniami. Trudniej jeśli są to nurkowania powtórzeniowe.

Jakub Adamczak napisał/a:
Ubierało się je też trudniej niż Showy.

Chyba jednak nie jestem osamotniony.

Grzegorz Daleszyński napisał/a:
Dla mnie przeszkodą był dość duży rozmiar co przy obciśnięciu tworzyło fałdy na końcach palców. Strasznie utrudniało mi to chwytanie.

U mnie jest podobnie. Nie wiem czy CheckUp-y robią generalnie większą rozmiarówkę niż pozostali bo mierząc np. Showa rozmiar L jest idealny. CheckUp-y mają jak dla mnie zbyt długie palce.

Tak czy owak potrzebuję coś wybrać do drugiego zestawu pierścieni rezerwowych. Jaka jest różnica pomiędzy Showa 620 a 660?

Odpowiedz do tematu