Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
kieszenie do mokrego skafandra
Autor Wiadomość
Piotr Bański Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: T1, Full Cave
Ilość nurkowań rocznie: 80
Ubezpieczenie: DAN sport silver
PostWysłany: 07-08-2015, 03:08   kieszenie do mokrego skafandra Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Używacie? Jakie wrażenia?
Jestem przyzwyczajony do nurkowania z dodatkami w kieszeniach suchego, a teraz biorę sam mokry i nie chciałbym się tych dodatków pozbawiać. Najchętniej dokupiłbym sobie pas z kieszeniami Santi, bo znam te kieszenie mniej więcej na pamięć, ale zdaje się że Santi takich cudów nie robi. Widziałem coś takiego z Apex, ale nie zachwyciło mnie (niby bungee w środku mógłbym sam doszyć i odpruć te mini d-ringi z wierzchu, ale... czytaj dalej).

Wypatrzyłem dwie ciekawie wyglądające kieszenie Tecline, jedna to "kieszeń na maskę, mocowana do pasa"[1], a druga to "kieszeń cargo, do pasa albo na udo"[2]. Nie widać niestety na zdjęciach, co mają w środku, ale powolutku się ku nim skłaniam (bo chyba wolę bez dodatkowego pasa jednak). Chciałbym jednak zapytać o Wasze wrażenia na temat tych kieszeni, a i innych, jeśli używacie czy używaliście.

Dzięki z góry!

[1] http://divezone.pl/tecline-kieszen-na-maske-mocowana-do-pasa-p-4263.html
[2] http://divezone.pl/tecline-kieszen-cargo-mocowana-do-pasa-na-udo-p-4286.html
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomek Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: CMAS P2
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: ZUS
PostWysłany: 07-08-2015, 06:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

cześć,

najlepszym rozwiązaniem wg mnie to DIR GALOTY, poszukaj na forum jest kilka informacji.
Kieszenie na taśmie będą miały tendencję do podwijania taśmy mocującej na udzie.

W galoty zaopatrzyłem się kilka ładnych lat temu - produkcja mamy Doroty Czerny, która swego czasu coś takiego szyła na wymiar. W razie zainteresowania z Twojej strony daj znać na prv - poszukam w archiwum namiarów.

Andrzej Piekarski Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: ADV NX F.Cave Fundy
Ilość nurkowań rocznie: 50
Ubezpieczenie: DAN Sport Silver
Oznaczenie stage: Andy
PostWysłany: 07-08-2015, 08:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Piotrek

Ostatnio Brzoza czem prędzej sie pozbywała tych kieszeni może opowie Ci więcej.

Poszukaj w wątku o dir galotach

Mrożek
Powrót do góry

PostWysłany: 07-08-2015, 16:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

"dir galoty", że też ja na to nie wpadłem... Wink Dzięki Panowie! Rozejrzę się i w razie czego będę się odzywał, tyle że obawiam się że jak zwykle przespałem odpowiednią chwilę, bo wyjazd nad ciepłe morze już za parę dni -- więc zachodzi możliwość, że w tym roku zanurkuję bez galot (brzmi niemal romantycznie Rolling Eyes ).
Powrót do góry

Andrzej Piekarski Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: ADV NX F.Cave Fundy
Ilość nurkowań rocznie: 50
Ubezpieczenie: DAN Sport Silver
Oznaczenie stage: Andy
PostWysłany: 07-08-2015, 17:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

w zeszłym roku na Malcie cienka bielizna i sucharek i po ponad 60 minutach marzłem Wink

wiec tym razem wziąłbym grubszą bielizne albo 2 x merino albo polarowy ocieplacz

Mrożek
Powrót do góry

PostWysłany: 09-08-2015, 23:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Andrzej Piekarski napisał/a:
w zeszłym roku na Malcie cienka bielizna i sucharek i po ponad 60 minutach marzłem Wink

wiec tym razem wziąłbym grubszą bielizne albo 2 x merino albo polarowy ocieplacz

Jadę z rodziną i większość czasu będę z nimi spędzał, może z jeden dzień nurkowy dla siebie wykroję, ale na czystą rekreację i pewnie w typowym towarzystwie rekreacyjnym, więc nie sądzę, żebym miał okazję zmarznąć. Nawet w jakimś sensie mnie kręci perspektywa wbicia się w mokry, bo nie pamiętam, kiedy go na sobie miałem ostatni raz. No tylko że... nie ma gdzie gadżetów poupychać! Smile
Powrót do góry

Odpowiedz do tematu